Skolebestyrelsen

Medlemmer af skolebestyrelsen

Formand for skolebestyrelsen
Thomas Berg Nielsen
Tlf.: 2712 0100
Mail: bergnielsen@gmail.com

Elevrepræsentant
Merve Genc 8.D

Elevrepræsentant
Natalija Rajovic 7.D

Elevrådsformand

Forældrerepræsentant
vacant
Tlf.: 

Forældrerepræsentant
Christian Kjærsgaard Johansen
Tlf.: 2220 5221
Mail: cjo@dccenergi.dk

Forældrerepræsentant
Dennis Herman Nygaard Sørensen
Tlf.: 2752 3500
Mail: dns@comxnet.dk

Forældrerepræsentant

Forældrerepræsentant
vacant
Tlf.: 2479 6937 / 
Mail:

Forældrerepræsentant
Mikkel Ketil
Tlf.: 6131 7124

Forældrerepræsentant
Rikke Larsen
Tlf.: 2992 0431
Mail: rikke0774@gmail.com

Forældrerepræsentant
Thomas Karlsen
Tlf.: 2175 9167 
Mail: tho.kar@icloud.com

Kommunalbestyrelsesmedlem
Maria Lundahl Assov
Mobil: 4072 7766
Mail: mlu@balk.dk

Ledelsesrepræsentant
Kirsten Weiland
Tlf: 2497 3008
Mail: kirw@balk.dk

Ledelsesrepræsentant
Simon Lundgren
Tlf.: 2069 1254
Mail: slu@balk.dk

Medarbejderrepræsentant
Helle Christina Nellemose

Medarbejderrepræsentant
Jens Bergholt Lund

Medarbejderrepræsentant
Line Stendorf Madsen

Medarbejderrepræsentant
Pia Camilla Salling

Kontaktforældre

0.A: Anja Voigt Frühstück Rasmussen
0.B: Brian Emil Nehm & Jacob Christian Axelsen
0.D: Christian Præst Simonsen & Heidi Stevenius Olsen
0.E: Julijana Nechevska, Katja Maria Vail Møller, Louise Koed & Sandra Stylsvig Dyrhauge Nestrup

1.B: Camilla Marie Friborg Olsen
1.D: Gitte Dahl Stecher & Katja Møgelgaard Rutherford
1.E: Ali Koca, Elham Khorsand-Jamal, Farah Zamzam, Natasja Lea Holmegaard, Rasmus Bibæk Lange & Rikke Ingdahl Jensen

2.A: Elisabeth Nagel Leininger
2.B: Belinda Basso Frederiksen & Vicki Olsen
2.C: Bo Jørgensen & Michael Bjørnbo Andersen
2.D:  Anemona Probert Pedersen, Henriette Lind, Isabell Ørsted Wiingaard, Maria Borg & Sandra von der Recke Olsson
2.E:  Janni Clausen, Jeanet Roger Vilhelmsen & Louise Witthaus Berthelsen
2.F:  Mikkel Ketil, Morten Hansen & Ronny Milner Rosfeldt

3.A:  Dorthe Merete Larsen & Thilde Marie Gerths
3.B:  Bine Elmholdt Gade, Karina Brøndum & Lotte Nielsen
3.C:  Peter Dannemann Jensen & Winnie Sørensen
3.D: Camilla Dina Barnholt Valeur, Elham Khorsand-Jamal, Kaja Jensen, Katja Maria Vail Møller, Mark Boesgaard & Tine Jørgensen
3.E: Katja Schnor, Nanna Dam Jørgensen, Nihal Camille Keceli & Orsolya Beáta Bagala

4.A: Gert Nielsen
4.B: Kenneth Krog Hemmingsen
4.C: Pernille Adlene Alstrøm Buur & Winnie Sørensen
4.D: Camilla Marie Plaskett, Dorthe Frydensberg Ludvig & Sylwia Franek
4.E: Dilek Alicioglu, Lars Peter Petersen, Line Josephine Dunch Elsborg & Sasja Rugholm Samuelsen

5.B: Heidi Rosenberg
5.D:  Anja Pernille Janvit, David Nicolas Svane Petersen,  Karina Trane Kjeldsen & Katja Kristina Hospers
5.E: Carina N'Hila,  Karina Tiedemann,  Susanne Mejsig Jensen, Søren Wittchen Holm & Thomas Berg Nielsen

6.C: Thomas Karlsen
6.D: Dinak Youshizadeh Bech & Katja Kristina Hospers
6.E: Heidi Bruun Jensen, Katja Schnor & Louise Koed

7.D:  Anemona Probert Pedersen,  Anne Marie Strøjer Valeur,  Jeanet Roger Vilhelmsen, Karina Brøndum & Tina Emborg Sørensen
7.E: Hanne Bech Nielsen & Katja Møgelgaard Rutherford

8.D: Christina Sernung, Dassanayake Mudiyanselage Lakshmi Bhagya Githandri Tissera, Gitte Villumsen
8.H: David Strøm & Rabia Touzani-Rifi
8.Y: Charlotte Nagel, Jacob Christian Axelsen,  Maria Nepper Andersen & Tanja Maria Kleindienst Nørgaard

9.C: Marianne Laila Laurent & Michael Strandberg Jakobsen
9.D: Ilinca Maria Bakic
9.E: Louise Rudiengaard Wolpold,  Susanne Ørnsholt Hartmann & Tina Olesen

0-1TH: Marianne Højsgaard Rasmussen
0-1TH: Mette Vestergaard
2-3TH: Kasper Dybdal Jensen
2-3TH: Kenneth Broch Rasmussen
4TH: Jimmy Jensen
4TH: Kenneth Broch Rasmussen

Principper

Skolebestyrelsen har vedtaget en række principper for Baltorpskolen.

Du finder dem her: Principper for Baltorpskolen.

Referater

Her kan du læse Skolebestyrelsens dagsorden og mødereferater for 2019. 

Hvis du er interesseret i mødereferater fra før 2019, så er du velkommen til at kontakte skolens kontor. 

Møder & Aktiviteter

Årsberetning